26 Ocak Dünya Gümrük Günü Futbol Turnuvası

   Bölge Müdürlüğümüz tarafından bu sene beşincisi düzenlenen 26 Ocak Dünya Gümrük Günü Futbol Turnuvası başladı. Açılışa; idarecilerimiz, personelimiz ve aileleri katıldı. Turnuvanın ilk gününde iki maç oynandı.
      Açılış maçında;  Bölge Müdürlüğü-Serbest Bölge-Tasiş Karması, Antalya Gümrük Müdürlüğü ile 4-4 berabere kaldı. Bölge Müdürlüğü-Antalya Serbest Bölge Karmasının gollerini Eray Alkan(2) ve Ahmet Balcı(2) kaydetti. Antalya Gümrük Müdürlüğünün golleri ise Yasin Türel, Ertuğrul Topal, Yağız Yıldız ve Metin Orhan' den geldi.
      Günün ikinci maçında ise  Antalya Havalimanı Gümrük Müdürlüğü, Antalya Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğünü 5-0 ile geçti. Antalya Havalimanı Gümrük Müdürlüğünün gollerini Sercan Yılmaz(4) ve İbrahim Ekin kaydetti.

      Turnuva 10.12.2018 pazartesi günü oynanan iki maçla devam etti. Günün ilk maçında; Antalya Gümrük Müdürlüğü, Antalya Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ile 3-3 berabere kaldı. Antalya Gümrük Müdürlüğünün gollerini Metin Orhan(2) ve Yusuf Çalışkanyürek atarken, Antalya Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğünün golleri ise Serkan Taşçı(2) ve Ali Dinç'ten geldi. 
      Diğer maçta ise; Bölge Müdürlüğü-Serbest Bölge-Tasiş Karması, Antalya Havalimanı Gümrük Müdürlüğünü Eray Alkan ve Emre Kaya'nın attığı goller ile 2-1 mağlup etti. Antalya Havalimanı Gümrük Müdürlüğü'nün golünü ise Hakan Bora' dan geldi.

Yarı Final Eşleşmeleri Belli Oldu
      12.12.2018 akşamı oynanan maçlardan sonra yarı final eşleşmeleri belli oldu. Günün ilk maçında;
Antalya Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü, Bölge Müdürlüğü-Serbest Bölge-Tasiş Karmasını 3-1 mağlup etmesine karşın üçüncü sırada kaldı. Bölge Müdürlüğü-Serbest Bölge-Tasiş Karması ise averajla ikinci sırada yer aldı.
      Günün ikinci maçında ise Antalya Havalimanı Gümrük Müdürlüğü, Antalya Gümrük Müdürlüğünü 3-1 ile geçerek grubu lider bitirdi. Bu sonucun ardından Antalya Gümrük Müdürlüğü grubu son sırada tamamladı.
      Yarı final eşleşmeleri şu şekilde...

      14.12.2018 / 18:00
Bölge Müdürlüğü-Serbest Bölge-Tasiş Karması   ----------     Antalya Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
      14.12.2018 / 19:00
Antalya Gümrük Müdürlüğü                              ----------     Antalya Havalimanı Gümrük Müdürlüğü

Finalin Adı Belli oldı
      Yarı final maçlarından sonra finale çıkan takımlar belli oldu. Günün ilk maçında; Antalya Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü,
Bölge Müdürlüğü-Serbest Bölge-Tasiş Karmasını Buğra Han Akyol(2),Serkan Taşçı(2), Ali Dinç , Emrah Sever ve Tufan Turgut'un kendi kalesine attığı goller ile 7-5 mağlup ederek finale yükseldi. Bölge Müdürlüğü-Serbest Bölge-Tasiş Karmasının golleri ise Eray Alkan(2), Ahmet Balcı(2) ve Habil Doğan'dan geldi.
      Diğer maçta ise Antalya Havalimanı Gümrük Müdürlüğü, Antalya Gümrük Müdürlüğü'nü 2-0 ile geçti. Antalya Havalimanı Gümrük Müdürlüğünün ilk golünü Kenan Şahin kendi kalesine atarken ikinci gölü ise Hakan Bora'dan geldi.
      Final ve üçüncülük maç programı şu şekilde...


      17.12.2018 / 18:00 Bölge Müdürlüğü-Serbest Bölge-Tasiş Karması                              ----------     Antalya Gümrük Müdürlüğü 
      17.12.2018 / 19:00 Antalya Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü      ----------     Antalya Havalimanı Gümrük Müdürlüğü

TURNUVA SONUÇLANDI...
      Bölge Müdürlüğümüz tarafından organize edilen, bu sene beşincisi düzenlenen  26 Ocak Dünya Gümrük Günü Futbol Turnuvası oynanan final ve üçüncülük maçları ile sonuçlandı. Gayet çekişmeli ve eğlenceli geçen turnuvanın son maçlarını; idarecilerimiz, personelimiz ve aileleri  takip etti. Tüm takımlarımız Antalya Valimiz Sayın Münir Karaloğlu'nun öncülüğünde başlatılmış olan "#ölümleTOKAlaşma"  sosyal sorumluluk projesini destekleyen "SİNYAL SUSTURUCU TOKA KULLANMA" pankartıyla sahaya çıktı.
      Final maçında;Antalya Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü, Antalya Havalimanı Gümrük Müdürlüğünü Emrah Sever (4) ve Ali Dinç'in attığı gollerle 5-4 mağlup ederek şampiyon oldu. Antalya Havalimanı Gümrük Müdürlüğünün golleri ise Sercan Yılmaz(2) ve İbrahim Ekin(2)'den geldi. 
      Üçüncülük maçında ise Bölge Müdürlüğü-Serbest Bölge-Tasiş Karması ile Antalya Gümrük Müdürlüğü karşılaştı. Normal süresi 2-2 berabere biten maçı, uzatmaların ardından atılan penaltı atışlarıyla Antalya Gümrük Müdürlüğü kazandı.