Bağlantı Gümrük İdarelerimizde Dünya Gümrük Günü Etkinlikleri

Bölge Müdürlüğümüze bağlı Gümrük İdarelerinde 26 Ocak Dünya Gümrük Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Dünya Gümrük Günü çerçevesinde bağlantı idarelerimiz, bulundukları il ve ilçelerde Atatürk Anıtına çelenk koyulması, Mülki İdare Amirlerinin ziyareti, mülki erkanın ve özel sektör temsilcilerinin katıldığı etkinlikler, gümrüklü alanlara giriş-çıkış yapan şahıslara çeşitli ikramlarda bulunulması gibi etkinlikler gerçekleştirildi.


Antalya Gümrük Müdürlüğü

Bölge Müdürlüğümüz bağlantısı Antalya Gümrük Müdürlüğünde; 26 Ocak Dünya Gümrük Günü etkinlikleri kapsamında, "Ekonomik kalkınma için güvenli bir iş ortamı" teması altında "Çocukların gözünden gümrük" konulu resim sergisi ve kokteyl düzenlendi. Etkinliğe başta  Antalya ili Vali Yardımcısı Sayın Ekrem Büyükata ve Bölge Müdürümüz Ragibe Coşkun olmak üzere idare amirlerimiz, personelimiz ve paydaşlarımız katıldı. Bölge Müdürlüğümüz ve bağlantılarında yaptıkları çalışmalar ile başarı belgesini hakeden personel ile görev süreleri 35 yılı aşan personele belgeleri takdim edildi.


Antalya Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü

Bölge Müdürlüğümüz Bağlantısı Antalya Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğünde; 26 Ocak Dünya Gümrük Günü etkinlikleri kapsamında,Fettah Tamince Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri  Bölge Müdürümüz Ragibe Coşkun'u makamında ziyeret ederek, Bölge Müdürümüzden gümrük ve gümrük işlemleri ile ilgili bilgi almışlardır. Daha sonra Orta Doğu Liman İşletmelerinin gümrük saha kısmında  Müdürlükleri çalışma alanı, görev bölgesi, Müdürlüklerince gerçekleştirilen yakalamalar ile ilgili tanıtım yapılıp ve Müdürlükleri bünyesinde görev yapan Narkotik Dedektör Köpekleri, Mobil X-Ray Cihazı ile Acil Müdahale ve Devriye botlarımızın çalışma sistemleri hakkında uygulamalı olarak tanıtım yapıldı.
Ayrıca, Fettah Tamince Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde,  Kaptan ve Deniz Devriye personelinin katıldığı seminer düzenlendi.


Antalya Havalimanı Gümrük Müdürlüğü

Bölge Müdürlüğümüz bağlantısı Antalya Gümrük Müdürlüğünde;  26 Ocak Dünya Gümrük Günü etkinlikleri kapsamında, başta Bölge Müdür Yardımcımız Celal Sarıaltun olmak üzere idare amirlerimiz, personelimiz ve paydaşlarımızın katıldığı kokteyl düzenlendi. Kokteylde, "Eski Gümrük Binaları" konulu fotoğraf sergisi ve kokteyl düzenlendi.


Antalya Serbest Bölge Gümrük Müdürlüğü

Bölge Müdürlüğümüz bağlantısı Antalya Serbest Bölge Gümrük Müdürlüğünde; 26 Ocak Dünya Gümrük Günü etkinlikleri kapsamında, Kızılay Kan merkezi işbirliği ile kan bağışı etkinliği düzenlendi.


Antalya Tasfiye İşletme Müdürlüğü

Bölge Müdürlüğümüz bağlantısı Antalya Tasfiye İşletme Müdürlüğünde; 26 Ocak Dünya Gümrük Günü etkinlikleri kapsamında, Antalya Çocuk Evleri Sitesi bünyesinde kalan havacılık alanındaki meslekleri tanıması amacıyla Antalya Havalimanı Gümrük Müdürlüğü görev alanında bulunan bir havayolu şirketine ait uçak ziyeret edilerek çocuklara bilgi verildi.
Ayrıca, Bölge Müdür Yardımcımız Soner Karadeniz'in katlımı ile Antalya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Fethi Bayçin Huzurevi ziyaret edildi.


Alanya Gümrük Müdürlüğü

Bölge Müdürlüğümüz bağlantısı Alanya Gümrük Müdürlüğünde; 26 Ocak Dünya Gümrük Günü etkinlikleri kapsamında, Mardin Nusaybin ilçesinde teroristlere yönelik operasyonlarda şehit düşen, Polis Özel Harekat Memuru Şehit Coşkun Nazilli'nin ailesi ziyaret edilmiştir. Ayrıca, Gazipaşa Havalimanı Gümrük Muhafaza Bölge Amirliği Yolcu Beraberi Eşya Ambarında devlet malı olan muhtelif eşyalar, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere, Alanya Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne teslim edildi.