9 ayda 5 milyon liralık Kaçak Eşya Yakalandı

Batı Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğüne bağlı olarak görev yapan Antalya Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğünce 2014 yılı içerisinde Antalya, Burdur ve Isparta illerinde gerçekleştirilen operasyonlarda piyasa değeri 5 milyon 600 bin Türk Lirası olan kaçak eşya ele geçirildi.
1 Ocak – 30 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen yakalamalarda; kaçak sigaradan cep telefonuna, uyuşturucudan akaryakıta kadar çok çeşitli türde ve değerde kaçak eşyalar ele geçirilirken, olay sayısı bazında en çok kaçak sigara ve tütün yakalaması yapıldığı kaydedildi. 96 yakalama olayının 34’ünde piyasa değeri 16 bin lira olan 20 bin 250 paket kaçak sigara ele geçirildi.
Yakalanan kaçak eşyalar arasında; piyasa değeri 1 milyon 100 bin lira olan kürk ve deriden mamul giyim eşyası, 2488 adet tekstil ve aksesuar ürünleri, 21 bin litre kaçak motorin, 30 bin adet zayıflama ilacı, 166 bin Lira değerinde antika eşya bulunurken toplam 13 olayda da 376 bin lira değerinde 672 adet cep telefonu ele geçirildi.
Antalya Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğünce Antalya Havalimanı, Antalya ve ilçeleri ile Burdur ve Isparta illeri ve ilçelerinde yapılan operasyonlarda çok sayıda kaçak eşya ele geçirildiği kaydedildi.
Alo 136 Gümrük Muhafaza Kaçakçılık İhbar Hattına yapılacak her türlü kaçakçılık ihbarlarının hızla değerlendirilerek sonuçlandırıldığı ve kaçakçılık olayları ile ilgili ihbarda bulunan vatandaşların, talep etmeleri halinde ikramiyeden faydalanabilecekleri belirtildi.