26 Ocak Dünya Gümrük Günü Futbol Turnuvası Başladı

      Bölge Müdürlüğümüz tarafından bu sene dördüncüsü düzenlenen 26 Ocak Dünya Gümrük Günü Futbol Turnuvası başladı. Açılışa; Bölge Müdür Yardımcılarımız Soner Karadeniz ve Celal Sarıaltun ile idarecilerimiz, personelimiz ve aileleri katıldı. Turnuvanın ilk gününde iki maç oynandı.
      Açılış maçında; son iki senenin şampiyonu Bölge Müdürlüğü-TASİŞ Karması, Antalya Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğünü, Erhan Kaya(2), Eray Alkan ve Ahmet Balcı'nın golleri ile 4-1 mağlup etti. Antalya Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğünün tek golü Ali Dinç'ten geldi.
      Günün ikinci maçında ise Antalya Gümrük Müdürlüğü, Antalya Havalimanı Gümrük Müdürlüğünü 4-1 ile geçti. Antalya Gümrük Müdürlüğünün gollerini Resul Settaşı(2), Selman Özcan ve Metin Orhan atarken, Antalya Havalimanı Gümrük Müdürlüğünün golü Hakan Bora'dan geldi.
      Turnuva 13.12.2017 çarşamba günü oynanan iki maçla devam etti. Günün ilk maçında; Antalya Gümrük Müdürlüğü, Serbest Bölge Gümrük Müdürlüğü-Antalya Gümrük Müdürlüğü Karmasını 8-1 mağlup etti. Antalya Gümrük Müdürlüğünun golerini Resul Settaşı(3), Ferhat Çil(2), Selman Özcan, Yusuf Çalışkanyürek ve Metin Orhan aterken, Serbest Bölge Gümrük Müdürlüğü-Antalya Gümrük Müdürlüğü Karmasının tek golü Yasin Türel'den geldi.
      Diğer maçta ise; Antalya Havalimanı Gümrük Müdürlüğü, Antalya Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğünü Nurullah Koçalay'ın attığı golle 1-0 mağlup etti. 
      15.12.2017 cuma akşamı oynanan maçta Bölge Müdürlüğü-TASİŞ Karması,Antalya Havalimanı Gümrük Müdürlüğünü Eray Alkan, Müfit Ayata ve Ahmet Balcı'nın golleri ile 3-2 mağlup etti. Antalya Havalimanı Gümrük Müdürlüğünün golleri Sercan Yılmaz(2)'dan geldi.
      Turnuva 18.12.2017 pazartesigünü oynanan iki maçla devam etti. Günün ilk maçında; Antalya Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü, Antalya Gümrük Müdürlüğünü Serdar Uzun, Mehmet Altuğ ve Ali Dinç'in golleri ile 3-1 mağlup etti. Antalya Gümrük Müdürlüğünün golü Metn Orhan'dan geldi.
      Günün ikinci maçında ise; Bölge Müdürlüğü-TASİŞ Karması, Serbest Bölge Gümrük Müdürlüğü-Antalya Gümrük Müdürlüğü Karmasını 13-3 ile geçti. Bölge Müdürlüğü-TASİŞ Karmasının gollerini Erhan Kaya(4), Ahmet Balcı(3), Necati Temiz(3), Eray Alkan(2) ve Muhammet Uçar atarken Serbest Bölge Gümrük Müdürlüğü-Antalya Gümrük Müdürlüğü Karmasının golleri Serkan Uğurtay(2) ve Yasin Türel'den geldi.
Yarı Final Eşleşmeleri Belli Oldu
      20.12.2017 akşamı oynanan maçlardan sonra yarı final eşleşmeleri belli oldu. Günün ilk maçında; Antalya Gümrük Müdürlüğü, Bölge Müdürlüğü-TASİŞ Karmasını 5-1 mağlup ederek ikili averajda üstünlüğü eline aldı ve grubu lider bitirdi. Bölge Müdürlüğü-TASİŞ Karması ise ikinci sırada kaldı.
      Günün ikinci maçında ise Antalya Havalimanı Gümrük Müdürlüğü, Serbest Bölge Gümrük Müdürlüğü-Antalya Gümrük Müdürlüğü Karmasını 14-2 ile geçerek grubu üçüncü sırada bitirdi. Bu sonucun ardından Serbest Bölge Gümrük Müdürlüğü-Antalya Gümrük Müdürlüğü Karması  elenen takım oldu.
      Daha önce grup maçlarını tamamlayan Antalya Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü dördüncü sırayı alarak yarı finale adını yazdırdı. Yarı final eşleşmeleri şu şekilde...
      22.12.2017 / 19:00 Antalya Gümrük Müdürlüğü            ----------     Antalya Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
      22.12.2017 / 20:00 Bölge Müdürlüğü-TASİŞ Karması  ----------     Antalya Havalimanı Gümrük Müdürlüğü
Finalin Adı Kondu

      Yarı final maçlarından sonra finale çıkan takımlar belli oldu. Günün ilk maçında; Antalya Gümrük Müdürlüğü, Antalya Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğünü Metin Orhan(2), Resul Settaşı'nın golleri ile 3-0 mağlup ederek finale yükseldi.
      Diğer maçta ise Antalya Havalimanı Gümrük Müdürlüğü, Bölge Müdürlüğü-TASİŞ Karmasını 4-1 ile geçti. Antalya Havalimanı Gümrük Müdürlüğünün golerini Muhammet Can, Sercan Yılmaz, Hakan Bora ve Emre Kaya atarken, Bölge Müdürlüğü-TASİŞ Karmasının tek golü Ahmet Balcı'dan geldi. 
      Final, üçüncülük ve veteran maç programı şu şekilde...

25.12.2017 18:30 Bölge Müdürlüğü-TASİŞ Karması   Antalya K.İ.M.  
25.12.2017 19:30 Veteran maçı      
25.12.2017 20:30 Antalya Havalimanı Gümrük Müdürlüğü   Antalya Gümrük Müdürlüğü