Müfettiş Yardımcılığı Başvurusu

GÜMRÜK VE TİCARET MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI BAŞVURUSU
 

AÇIKLAMA
Müfettiş Yardımcılığı giriş sınavı aday bilgi formuna ulaşmak için,
* TC kimlik no, doğum tarihi, nüfus cüzdanı seri/no bilgilerinizi eksiksiz ve doğru biçimde doldurmanız,
* 2012 ve 2013 Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden, KPSSP51 puan türünden 80 ve üzeri puan almış olmanız gerekmektedir.
Başvurunuzun kabul edilebilmesi için,
* Aday bilgi formunda zorunlu alanları eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurmanız,
* Taranmış bir vesikalık fotoğrafınızı sisteme yüklemeniz gerekmektedir. Fotoğrafınızın boyutu 300KB’ı aşmamalı, ".jpg" ya da ".jpeg" uzantılı olmalıdır.
* Diplomanızı ya da mezuniyet belgenizi iş talep formuna eklemeniz gerekmektedir. Belgeniz 500KB'ı aşmamalı ve ".jpg" ya da ".jpeg" uzantılı olmalıdır. Belgenin 500KB üzerinde olmaması için 75 dpi çözünürlükte taranması önerilir.
* Mezun olduğunuz fakültenin ilanda belirtilen mezuniyet şartları içerisinde sayılan fakültelerden birisi olması durumunda denklik belgesi yüklemeniz gerekmemektedir.
* Mezun olduğunuz fakültenin mezuniyet şartları içerisinde sayılan fakültelerden birisi olmaması, ancak YÖK tarafından denk kabul edilen öğrenim kurumlarından birisi olması durumunda, "YÖK tarafından denkliği kabul edilen yurtiçi/yurtdışındaki bir yükseköğretim kurumundan mezunum" alanını işaretleyip, denklik belgenizi iş talep formuna eklemeniz gerekmektedir. Belgeniz 500KB'ı aşmamalı ve ".jpg" ya da ".jpeg" uzantılı olmalıdır. Belgenin 500KB üzerinde olmaması için 75 dpi çözünürlükte taranması önerilir.
* YÖK tarafından denkliği kabul edilen uluslararası yabancı dil sınav belgesine sahipseniz,taranmış yabancı dil sınav sonuç belgenizi yükleyebilirsiniz. Belgeniz 500KB'ı aşmamalı ve ".jpg" ya da ".jpeg" uzantılı olmalıdır.
* Aday bilgi formunda," HAKKINIZDA BİLGİ VERECEKLERE İLİŞKİN BİLGİLER" adında bir alan bulunmaktadır. Bu alanda, hakkınızda bilgi verebilecek, "iki öğretim üyesi" ve "akrabalık ilişkisi olmayan iki kişi" alanları bulunmaktadır.
* Başvurunuzu onayladıktan sonra, yeni bir başvuru yapma şansınız bulunmamaktadır.
* Program Mernis ve ÖSYM ile entegre çalışmaktadır. Kimlik ve adres bilgileriniz Mernis'ten, sınav sonuç bilgileriniz ÖSYM'den alınmaktadır. Mernis'te kayıtlı yerleşim yeri adres bilginiz bulunmadığı durumda, başvuru kayıt formuna yönlendirilemeyeceksiniz. Bu durumda ilgili nüfus müdürlüğünü bilgilendirerek, adres kaydınızı yaptırınız.
Başvurunuzda sorun yaşamamanız için,
* Kayıt işleminizi Internet Explorer 8.0 ve üzeri versiyon kullanarak yapınız.
Başvurular 2 Eylül 2013 günü saat 10:00'da başlayıp, 13 Eylül 2013 günü saat 18:00' da sonra erecektir.

Başvuru için linke tıklayınız.
https://uygulamalar.gumruk.gov.tr/PAMUFETTIS/(S(mgbzuouqm2mrfk454necwmjm))/Basvuru/Anasayfa.aspx